Cennik – Podolog

ZABIEG
CENA
Zabieg Podologiczny
zakres zabiegu: opracowanie paznokci, usunięcie hiperkeratoz (odcisków, modzeli, zrogowaceń na piętach, pęknięć), oczyszczenie wałów paznokciowych, krem (40-75 minut)
140-190 zł
Malowanie paznokci 20 zł
Zmiany skórne (odcisk, modzel, rozpadlina)
20-45 minut
50-100 zł
Skrócenie paznokci
15 minut
50 zł
Opracowanie paznokci, skórek, oczyszczenie wałów
30 minut
80 zł
Opracowanie paznokci przerośniętych, grzybiczych
30-45 minut
100-120zł
Rekonstrukcja paznokcia
30-45 minut
100 zł
Wrastający paznokieć - usunięcie wrastającej części z opatrunkiem 70-90 zł
Korekcja wrastającego paznokcia klamrą drutową
do 30 minut
160 zł
Usuwanie brodawki wirusowej
do 30 minut
od 50 zł
Opatrunek, odciążenie, amortyzacja 10-50 zł
Badanie mykologiczne ( pobranie materiału, próbka oddawana jest do laboratorium) 120 zł
Badanie bakteriologiczne (wymaz + atybiogram) 70 zł
Usunięcie hybrydy 30 zł
Dezynfekcja obuwia w aparacie Klenz 10 zł
Konsultacja Podologiczna (bezpłatna w godz. 10-15 oraz w przypadku wykonania zabiegu) 15 minut 50 zł

*  Cennik ma charakter orientacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ostateczna cena wizyty jest ustalana indywidualnie przed zabiegiem.

Zachęcam do umawiania się na konsultacje i zabiegi z wyprzedzeniem. Rejestracja odbywa się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-18.


Dlaczego warto powierzyć problemy z zakresu pielęgnacji stop podologowi?

Zgodnie z uniwersalną maksymą „Primum non nocere”, znacznie łatwiej jest zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym niż je rozwiązywać. Ten stan rzeczy dogłębnie rozumie tylko doświadczony podolog. Pęknięcia, maceracje, bruzdy na stopach są źródłem pewnej bardzo niebezpiecznej i zarazem podstępnej pokusy – by te problemy usunąć samodzielnie za pomocą inwazyjnych metod, takich jak na przykład pumeks lub tarka do stóp. Niestety, bardzo często takie praktyki powodują wysuszenie skóry lub zniszczenie naskórka.

Podolog jako ekspert w zakresie pedicure leczniczego

Wbrew pozorom podologia jest taką dziedziną nauki, która spogląda na zdrowie stóp z perspektywy holistycznej. Innymi słowy, w centrum jej zastosowania znajduje się nie tylko kondycja skory stopy i paznokci, ale również elastyczność mięśni i stan naczyń krwionośnych.

Pedicure leczniczy ma za zadanie przede wszystkim poprawić kondycję zdrowotną paznokci u stóp np. uzdrowienie wrastających paznokci, odbudowa płytki paznokciowej i niwelowanie zrogowaceń.

Zadbane stopy gwarantują nie tylko satysfakcjonującą estetykę, ale też chronią przed infekcjami na tle bakteryjnym i grzybiczym. To właśnie dlatego wizytę u podologa rekomenduje się osobom z problemami przewlekłymi, takimi jak na przykład cukrzyca, schorzenia skóry lub choroby związane z metabolizmem. Spersonalizowane podejście, z jakim traktowany jest indywidualny problem Klienta, zapewnia odczuwalną poprawę kondycji stóp.

Usługi podologa jako uzupełnienie medycyny estetycznej

Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane stopy pełnią funkcje estetyczne. Niestety niewłaściwe wykonywanie zabiegów kosmetycznych, może prowadzić na przykład do uszkodzeń paznokci. Jeśli efekt kosmetycznego pedicure jest zgoła odmienny od zamierzonego, na przykład płytka paznokcia została uszkodzona przez frezarkę kosmetyczną, wtedy przywrócenie zdrowia i ślicznego wyglądu stóp pozostaje w gestii podologa.