Usuwanie odcisków – Wrocław

Odciski przed i po terapii

Odciski powstają w wyniku ciągłego działania sił tarcia i ucisku na skórę.

Skóra broniąc się przed uszkodzeniami wytwarza dodatkowe warstwy komórek rogowych budujących odcisk, który przyjmuje postać wyraźnie ograniczonego zgrubienia.

Odciski występują na podeszwowej stronie stopy, nad stawami międzypaliczkowymi, na powierzchniach stycznych palców, w wale paznokciowym a nawet pod płytką paznokcia. Mogą sprawiać silny, piekący ból nasilający się podczas chodzenia. Usuwanie odcisków wymaga wiedzy i umiejętności a Wrocław jest miejscem, gdzie znajdziecie Państwo fachową pomoc.

PAMIĘTAJ!!! Jeśli zauważysz zmianę na stopie sprawiającą ból podczas chodzenia nie zwlekaj! Zgłoś się do podologa. Niezmiernie ważna jest ocena skóry i prawidłowa diagnoza. Podolog potrafi rozpoznać czy ma do czynienia z odciskiem czy brodawką wirusową, która często przez Pacjentów mylona jest właśnie z odciskiem. Stosowanie różnego rodzaju plastrów, płynów lub maści na odciski niejednokrotnie powoduje powiększenie lub  rozsiewanie brodawek a nie ich usunięcie.

Usuwanie odcisków w gabinecie Podo-Vita odbywa się bezboleśnie, bezurazową techniką dłutem podologicznym, skalpelem lub odpowiednio dobranym frezem oraz stosując specjalne opatrunki odciążające. Często zdarza się, że dokuczliwe odciski trzeba opracowywać etapami, pojawiając się u podologa nawet kilka razy. Usuwanie odcisków przeprowadzone właściwie ogranicza ich powtórne powstawanie. Wrocław, w którym jest zlokalizowany gabinet Podo-Vita to miejsce, gdzie skutecznie pozbędziecie się uciążliwego problemu.

Co powoduje powstawanie odcisków?

  • ciasne, niewłaściwe obuwie
  • szew wewnątrz buta
  • źle ułożone w obuwiu skarpety, rajstopy
  • deformacje kostne

Powstawaniu odcisków należy zapobiegać. Zalecamy

  • regularną pielęgnację stóp
  • noszenie wygodnego obuwia
  • stosowanie ortez